سایبان تبلیغاتی یکی از انواع سایبان ها می باشد که علاوه بر دارا بودن سایر جنبه های سایبان از قبیل جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید، وجلوگیری از ورود مستقیم برف وباران به محیط  سایبان دارای جنبه تبلیغاتی نیز می باشد.

بر روی این سایبان تبلیغات همان فروشگاه ودر صورت اهدا مجانی سایبان از طریق شرکت ها به فروشگاه تبلیغات آن شرکت برروی آن درج می گردد.

این نوع سایبان محصولی جذاب برای امر تبلیغات برای مدیران تبلیغات محسوب می گردد به طوری که اکثر مدیران تبلیغات شرکتها پیشنهاد نصب سایبان تبلیغاتی را به مدیران بالادستی خود به جهت وجود مزایای انکار ناپذیر آن در مقایسه با سایر راه های تبلیغاتی من جمله تابلوهای  تبلیغاتی ارایه می دهند که در ذیل به چند نمونه از مزایای آن اشاره می گردد.

سایبان تبلیغاتیسایبان تبلیغاتی چه مزایایی نسبت به تابلو های تبلیغاتی دارد ؟

1- عدم تعلق مالیات به سایبان تبلیغاتی بر خلاف تابلو های تبلیغاتی بدین شرح که به استناد تبصره یک ذیل ماده پنج قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی و فرهنگی و چگونگی برقراری و وصول عوارض موسوم به قانون تجمیع عوارض مصوب 22/10/1381تنها اخذ عوارض نسبت به تابلو تبلیغاتی مورد نظر مقنن قرار گرفته ومقنن هیچ مقرره ای راجع به پرداخت  عوارض نسبت به سایبان های تبلیغاتی وضع ننموده است.

2- قیمت سایبان تبلیغاتی بسیار پایین تر از تابلوی تبلیغاتی می باشد به طوری که  با هزینه ساخت یک تابلوی تبلیغاتی حداقل می توان چندین سایبان تبلیغاتی نصب نمود.

3-هزینه تعویض روکش سایبان تبلیغاتی به مراتب پایین تر از تابلو های تبلیغاتی می باشد.

آیا سایبان تبلیغاتی انواع متنوعی دارد؟

سایبان تبلیغاتی دارای انواع متنوعی می باشد که در ادامه انواع سایبان که می توان بر روی آن تبلیغات نیز درج نمود به حضورتان معرفی می گردد تا در انتخاب نوع سایبان برای تبلیغات بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

سایبان تبلیغاتی کالسکه ای

سایبان تبلیغاتی کالسکه ای یکی از انواع سایبان ها می باشد که غالبا برای سر درب مغازه از آن استفاده می شود و در صورتی که در سر درب مغازه نصب شود؛ چون در محیط بیرونی نصب می گردد و دردید عموم قرار دارد؛ دارای جلوه بصری و دیدکافی برای نشان دادن تبلیغات هستند. به همین خاطر از این نوع سایبان برای انجام تبلیغات نیز استفاده می‌شود.

جنس سازه سایبان تبلیغاتی کالسکه ای از جنس لوله آهنی بوده وچون در تولید سازه آن از جنس لوله استفاده می گردد به مراتب قیمت مناسبتری نیز نسبت به سایر سایبان های تبلیغاتی که از جنس الومنیوم استفاده می گردد، دارا می باشد وغالبا بازشوی این نوع سایبان به صورت استاندارد یک مترو بیست سانت می باشد وبه صورت کالسکه باز می شود.

سایبان بازویی وفنری تبلیغاتی

سایبان بازویی و سایبان فنری جز انواع سایبان می باشد که این نوع سایبان نیز غالبا برای در سر درب مغازه نصب می شود. البته همانطور که عرض شد غالبا در سر درب مغازه نصب می‌شود و در محل های دیگر همانند پاسیو منزل و یا به عنوان سایبان پارکینگ نیز از آن استفاده می شود.

این نوع سایبان نیز مناسب برای انجام تبلیغات می باشد و جنس سازه این نوع سایبان از جنس آلومنیوم می باشد و چون در سازه آن از جنس آلومنیوم استفاده شده است به مراتب قیمت بالاتری نسبت به سایبان تبلیغاتی کالسکه ای دارد همچنین بازشوی این مدل سایبان تا سه متر نیز امکان پذیر است.

سایبان تبلیغاتی دکوراتیو

سایبان تبلیغاتی دکوراتیو جز انواع سایبان می باشد، که همانطور که از اسم آن پیداست جنبه دکوری نداشته و هدف اولیه از نصب آن به جهت زیبایی و شیک بودن سایبان بوده و غالبا برای جلوگیری از مخاطرات جوی از آن استفاده نمی شود.

ولی همین نوع سایبان نیز دارای کاربرد تبلیغاتی بوده وبا تبلیغات بر روی آن می توان از  جنبه تبلیغاتی آن علاوه بر زیبایی چشم نواز آن استفاده نمود.وجنس اسکلت سایبان دکوراتیو تبلیغاتی نیز پروفیل قوطی می باشد که بسیار مستحکم می باشد.

سایبان تبلیغاتیسایبان تبلیغاتی ماشین

سایبان تبلیغاتی ماشین غالبا به دو نوع تولید می گردد. یک نوع آن از فضای بیرونی خودرو استفاده شده و وقتی که باز می گردد از بیرون بر روی خودرو بازشده و از بیرون ایجاد سایه می نماید.

یک نوع آن زمانی است که وقتی که از ماشین استفاده نشده و ماشین در حالت خاموش بوده، بر روی شیشه جلوی خودرو سایبان نصب شده و هدف آن نیز جلوگیری از گرم شدن شیشه جلوی خودرو و بالطبع گرم شدن محیط داخل خودرو می باشد که سایبان تبلیغاتی ماشین تنها شامل شق دوم می شود ودر شق اول سایبان که از بیرون نصب می گردد کاربرد ندارد؛

سایبان تبلیغاتیزیرا شق اول که از بیرون بر روی خودرو نصب می گردد؛ می بایست در داخل حیاط منزل ویا ویلا نصب گردد که جنبه تبلیغاتی نداشته ودر معرض دید عموم نمی باشد ولی شق اول غالبا خودرو در خیابان قرار گرفته وجنبه تبلیغاتی داشته ودر دید عموم تبلیغات قرار می گیرد.

چتر تبلیغاتی

چتر تبلیغاتی نیز در مدل های مختلف تولید و عرضه می شود ؛که شامل چتر های تبلیغاتی پایه کنار چوبی -فلزی  – چتر تبلیغاتی پایه وسط چوبی و فلزی  می باشد که خود در سایزهای مختلفی عرضه می شود که شامل چتر تبلیغاتی پایه کنار 3*3-4*4 و چتر تبلیغاتی پایه وسط به ابعاد  قطر دو و قطر سه می باشد که این مدل چتر ها بیشتر در فضاهای باز فضای بیرونی رستوران و کافی شاپ مورد استفاده قرار می گیرند واین  چتر ها به راحتی قابلیت جابجایی و تغییر محل را دارند و مشتریان عزیز می توانند پس از استفاده از چتر ان را از محل استفاده اولیه جدا و به محل دیگری انتقال دهند  و حتی در صورت عدم نیاز این چتر ها این قابلیت را دارا می باشد که در منزل ویا باغ استفاده گردد.
حال پس از مشخص شدن انواع سایبان تبلیغاتی تفاوت انواع آن با یکدیگر توضیح داده می‌شود تا در انتخاب مشتریان عزیز بتوانند با در نظر گرفتن این تفاوت ها بهترین انتخاب را داشته باشند.

سایبان تبلیغاتیفرق سایبان کالسکه ای تبلیغاتی با سایبان فنری تبلیغاتی در موارد زیر می باشد که شرح داده می شود؛

1_قیمت سایبان
2-میزان بازشوندگی
3_اسکلت سایبان
قیمت سایبان
قیمت سایبان تبلیغاتی کالسکه ای به جهت این که گبر بکس ام و اسکلت آن از نوع آهنی می باشد و برای تولید آن نیاز به تهیه قطعه وقالب سازی نمی باشد تقریبا نصف سایبان فنری و بازویی می باشد.
میران بازشوندگی
میزان بازشوندگی سایبان تبلیغاتی فنری و بازویی با توجه به اینکه به سمت جلو باز می‌شوند تا حتی سه متر نیز امکان‌پذیر است ولی میزان بازشوندگی سایبان کالسکه ای در حالت استاندارد تا یک مترو بیست و در صورت سفارشی سازی تا یک مترو پنجاه امکان پذیر است و بدیهی است هرچه بازشوندگی بیشتر باشد، بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته ودر دید قرار می گیرد.
نوع اسکلت سایبان
نوع اسکلت سایبان کالسکه ای از نوع آهن بوده و در ساخت سایبان کالسکه ای از آلومنیوم استفاده نمی شود ولی در ساخت سایبان فنری و بازویی از آلومنیوم استفاده می‌شود و اکثر قطعات موجود در سایبان فنری و بازویی نیازمند قطعه بوده وبا قطعه ساخته می شوند ولی در سایبان کالسکه ای تولید آن نیازمند قطعه نمی باشد.

سایبان تبلیغاتیتفاوت سایبان دکوراتیو وسایبان ماشین تبلیغاتی

1_قیمت
2_اسکلت
3_محل نصب

1-قیمت سایبان دکوراتیو تبلیغاتی به مراتب خیلی بیشتر از قیمت سایبان ماشین تبلیغاتی می باشد و دلیل اصلی تفاوت آن نیز استفاده از قوطی های مقاوم جهت نورد در سایبان دکوراتیو و عدم استفاده از قوطی در ساخت سایبان تبلیغاتی ماشین می باشد.
2-اسکلت
نوع سازه و اسکلت سایبان دکوراتیو آهنی بوده ولی نوع سازه و اسکلت سایبان تبلیغاتی ماشین از جنس فنر بوده وبه همین جهت از استحکام کمتری هم برخوردار می باشد.
3-محل نصب سایبان دکوراتیو و سایبان تبلیغاتی ماشین
سایبان دکوراتیو تبلیغاتی عمدتا در کافه ها و رستوان ها نصب می گردد ولی سایبان تبلیغاتی ماشین امکان نصب محل دیگری به جز ماشین را ندارد.

ویژگی و جنبه های مختلف سایبان تبلیغاتی

همانطور که بیان شد عمده ترین ویژگی سایبان تبلیغاتی استفاده از جنبه تبلیغات بر روی سایبان می باشد و علاوه بر این ویژگی سایبان تبلیغاتی جنبه های دیگری دارد که به اختصار شرح داده می‌شود:
1_مقامت در برابر تابش ونور مستقیم خورشید
2_مقاومت در برابر نفوذ مستقیم آب باران وبرف به داخل مغازه

سایبان تبلیغاتیآیا سایبان تبلیغاتی را می توان به صورت برقی تولید نمود؟

دو نوع از انواع سایبان تبلیغاتی که شامل سایبان تبلیغاتی فنری و بازویی و سایبان کالسکه ای می باشد: نیز به صورت برقی می توان تولید نمود ولی سایر انواع سایبان تبلیغاتی که شامل سایبان تبلیغاتی دکوراتیو _سایبان تبلیغاتی چتری _سایبان تبلیغاتی ماشین می باشد را نمی توان به صورت برقی تولید نمود.

آیا سایبان تبلیغاتی قابلیت شستشو را دارد ؟

بله سایبان تبلیغاتی با توجه به اینکه غالبا از جنس بنر تولید می شود امکان شستشو را داشته وبا مواد کاملا رایج موجود در بازار شستشو می شود و شرکت سایبان سازی ایرانیان نیز سایبان های تبلیغاتی طرف قرارداد خود را با توافق طرفین اقدام به تمیز نمودن و شستشوی آن می نماید و بعد از شستشو این نوع سایبان ها به مانند سایبانی می گردد که به تازگی نصب وتولید شده و دیگر نیاز به تعویض روکش ان را نیز مشتریان عزیز احساس نخواهند نمود.

سایبان تبلیغاتینحوه نصب سایبان تبلیغاتی چگونه است ؟

نحوه نصب سایبان تبلیغاتی بستگی به نوع سایبان و محل نصب سایبان دارد بدین شرح که سایبان بازویی و یا سایبان فنری و کالسکه ای با دو قلاب ساده امکان نصب دارند و اگر محل نصب سایبان  دیوار و یا سرامیک باشد از طریق رول بولت سایبان ها نصب می گردند واگر در محل نصب دیوار ویا سنگ نباشد ومحیط نصب آهنی باشد از طریق جوشکاری سایبان ها نصب می گردند.

1 Comment

  1. کمالی گفت:

    من یه سایبون میخواستم که تبلیغات مغازمم روش باشه مشورت کردم با جنس بنر برام سایبان تبلیغاتی درست کردن واقعا جنس و کیفیت مخصوصا کیفیت چاپ عالی بود خیلی راضی بودم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *