آیا می‌دانستید سایبان‌های مدنظر شما امکان برقی شدن دارند؟ شرکت سایبان سازی ایرانیان این انتخاب را به مشتری خود می‌دهند که در صورت تمایل سایبان‌های خود را به‌صورت برقی سفارش دهند.

ما قصد داریم در این مقاله به همه آنچه درباره سایبان برقی نیاز است تا شما بدانید در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهیم تا با اطلاعات کامل سایبان اتوماتیک خود را سفارش دهید و از انتخاب خود لذت ببرید. در ادامه به بررسی نحوه کار، قطعات تشکیل‌دهنده، معایب و مزایای، طریقه نصب و محل‌های نصب آن می‌پردازیم.

تاریخچه سایبان برقی

در قدیم بیشتر کارهای روزمره و ارائه خدمات به‌وسیله نیروی انسانی صورت می‌گرفت اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی بشر به این قابلیت رسیده که دخالت انسان را در کارهای روزمره کمتر کنه و بیشتر وسایل به‌صورت اتوماتیک کار خود را انجام دهند.

با پیشرفت تکنولوژی عرصه سایبان سازی نیز پیشرفت کرد. سایبان‌های اولیه  عموماً به‌وسیله چوب یا پلاستیک یا گونی ساخته می‌شده که با پیشرفت علم بعدها سایبان‌ها از پارچه و همچنین متحرک ساخته شد ولی بازهم با دخالت انسان بود به‌نحوی‌که برای باز و بسته کردن این سایبان‌ها قدرت و انرژی انسانی لازم بود ولی در حال حاضر سایبان‌های دستی جای خود را به سایبان‌های برقی داده اندوهم اکنون سایبان‌ها به‌صورت متحرک تولید می‌شوند.

سایه بان برقیویژگی سایبان برقی

 1. سایبان برقی مانع تابش مستقیم نور خوشید در فصل گرما می‌شود.
  2. این نوع سایه بان مانع ورود مستقیم آب باران و با برف به داخل مغازه و یا محیطی که در آن استفاده می‌شود می‌گردد.
  3.  به‌صورت مکانیکی با یک ریموت کار می‌نماید که به‌راحتی قابلیت باز و بسته شدن را دارد.

اجزای سایبان برقی

سایبان دارای انواع مختلفی بوده و تنها یکی از انواع سایبان که به سایبان برقی بازویی و فنری معروف هست، قابلیت استفاده از موتوربرقی را داشته و سایر سایبان‌ها به جهت اینکه قابلیت نصب موتور و یا حداقل اگر هم قابلیت نصب وجود داشته باشد به جهت این‌که قیمت موتوربرقی در غالب موارد از قیمت خود سایبان بیشتر می‌شود؛

بالطبع توجیه اقتصادی نداشته وغالبا از سایبان بازویی / فنری به‌صورت برقی استفاده می‌شود که این نوع سایبان نیز دارای اجزای مختلفی در اسکلت هست که شامل:
1_گیربکس و موتوربرقی در ابتدای سازه
2_یک پروفیل هشت‌ضلعی و یا گرد متصل به موتور
3_دو عدد انکپ برای اتصال ولوله بالابر
4_لوله جلو آلومینیومی
5_دو عدد بازو که وظیفه شیب دادن به سایبان را دارد
6_روکش سایبان (که غالباً از نوع پی‌وی‌سی بوده و ضد آب هست.)

انواع سایبان برقی

درواقع سایبان برقی با توجه به کارایی که دارد انواع مختلفی به خود می‌گیرد، به‌نوعی می‌توان گفت با توجه به نیاز مشتری و محل نصب نوع سایبان مشخص می‌شود.

1.سایبان مغازه برقی
2.سایبان برقی رستوران
3.سایبان برقی کافی‌شاپ
4.سایبان برقی بالکن
5.سایبان برقی پاسیو
6.سایبان برقی ماشین

در زیر نمونه‌هایی از انواع سایبان برقی را می‌توانید مشاهده کنید.

مزایای سایبان برقی

 1. استفاده آسان
 2. حجم کم
 3. خودکار بودن
 4. ضد آب
 5. قابلیت تعمیر آسان
 6. امکان انجام چاپ و تبلیغات بر روی سایبان
 7. امکان نورپردازی در زیر سایبان
 8. قابیلت استفاده در مکان‌های مختلف
 9. قابلیت سفارش در ابعاد مختلف
 10. دارای رنگ‌بندی به سلیقه مشتری
 11. دارای تنظیم شیب به سلیقه مشتری

تفاوت سایبان برقی با سایر سایبان‌ها

 سایبان برقی برخلاف سایبان دستی با نیروی برق کارکرده و توسط ریموت کنترلی جابجا و حرکت می‌نماید ولی سایبان دستی این قابلیت را نداشته و نمی‌تواند بر مبنای نیروی برق‌کار کند و با یک میله آهنی که به گیربکس سایبان متصل می‌گردد جابجا و باز و بسته می‌شود.

سایبان برقی نسبت به سایر انواع سایبان متقاضی زیادی دارد، زیرا این نوع سایبان با توجه به شکل ساختاری که دارد می‌تواند یک فضای سایه محیا کند که می‌توان در زیر آن از فضای آزاد شکل‌گرفته لذت برد. همچنین از این سایبان می‌توان برای پوشاندن فضای باز استخر استفاده کرد و بدون دغدغه یک شنای لذت‌بخش بدون ایجاد مزاحمت آفتاب یا حشرات و… در استخر ویلا یا باغ خود داشت. این نوع سایبان همان کارایی سقف برقی را دارد ولی بالطبع هزینه آن د مقایسه با سقف برقی بسیار کمتر است.

سایبان متحرک ریموت دارنحوه نصب و شستشو سایبان برقی

بله همان‌طور که میدانید انواع سایبان برقی را به‌راحتی قابل شستشو است  و هیچ نیازی به باز کردن سایبان از محل نصب برای شستشو نیست و با مواد شوینده و  با یک چرتکه آغشته به مواد شوینده می‌توان  روی روکش سایبان کشید و با آب ولرم شستشو نمود که با این طریق شستشو هیچ آسیبی نیز به جنس روکش سایبان وارد نمی‌گردد و طول عمر سایبان نیز بیشتر می‌گردد و بعد از شستشو همانند سایبانی می‌گردد که از نو وجدید وصل شده است.

نصب سایبان برقی نیز با توجه به محل نصب سایبان متفاوت هست و در برخی موارد نصب از طریق رول بولت انجام می‌شود و در برخی موارد که امکان نصب از طریق رول بولت مهیا نیست از طریق جوشکاری و کمک گرفتن از سازه‌های آهنی موجود در محل نصب اقدام می‌شود که البته این کار تخصصی بوده و توسط تیم فنی شرکت سایبان ایرانیان انجام می‌گردد. و شما مشتریان عزیز هیچ دغدغه‌ای از این بابت نداشته و نخواهید داشت

امکان تبلیغ روی سایبان برقی

این نوع سایبان ازلحاظ امکان چاپ و تبلیغات بر روی سایبان با دیگر سایبان  تفاوتی نداشته و در هر نوع سایبانی  می‌توان تبلیغات مدنظر شرکت و یا خود فروشگاه را بر روی آن درج نمود و از جنبه تبلیغاتی آن نیز استفاده نمود و تنها فرق آن موتوربرقی متصل به سایبان برقی هست که آن سایبان را برقی و متحرک می‌نماید.

شرکت سایبان سازی ایرانیان می‌تواند تبلیغات موردنظر خود را چه به‌صورت شرکتی چه به‌صورت فردی بر روی سایبان برقی شما با چاپ رایگان انجام می دهد.

سایه بان برقی تبلیغاتیعوامل مؤثر در قیمت سایبان برقی

 1. جنس سازه (آلومینیوم یا آهن)
 2. کیفیت و جنس روکش سازه (مشمع کره‌ای یا ترانزیت)
 3. سایز و ابعاد سایبان
 4. موتور سایبان (بر اساس سایز کار ۸۰ نیوتون یا ۱۰۰ نیوتون یا ۱۲۰ نیوتون)
 5. نوع سایه‌بان برقی (معمولی، باکس، فول باکس)

چه نکاتی را در موقع خرید سایه‌بان برقی باید مدنظر داشته باشیم؟

برای خرید سایبان برقی متناسب با نیاز خودتان باید به یکسری نکات توجه نمود که بدان‌ها اشاره می‌گردد:

 1. در خرید سایه‌بان برقی مغازه باید توجه نمود که آیا مغازه شما از سطح زمین دارای ارتفاع زیادی هست یا خیر و درصورتی‌که ارتفاع زیادی داشته باید میزان باز شوندگی و جلوآمدگی سایبان برقی مغازه در حالت حداکثری آن باشد که به متر هست و اگر ارتفاع کم باشد همان دو متر پنجاه کفایت می‌نماید زیرا ممکن است در صورت باز شوی بیشتر سر رهگذران به آن برخورد نماید.
 2. در خرید سایبان بالکن، پاسیو و منزل نیز چون هدف اصلی از آن جلوگیری از دید همسایگان هست باید نسبت به خرید سایبان با حداکثر میزان باز شوندگی اقدام نمود.

نحوه ساخت و تولید سایبان برقی

برای ساخت و تولید سایبان برقی اولین قدم اخذ و ثبت سفارش بوده که در مجموعه ما توسط منشی شرکت انجام‌شده و منشی شرکت بعد از اخذ سفارش آن را به واحد اندازه‌گیری ارجاع و واحد اندازه به محل مراجعه و با کسب دقیق اطلاعات محل اقدام  به ابعاد گیری با توجه به سفارش مشتری می‌نماید و پس‌ازآن اندازه انجام‌شده مجدد در اختیار منشی شرکت گذاشته می‌شود و منشی شرکت نیز جهت اقدامات بعدی و ساخت و تولید سایبان اندازه مذکور را در اختیار تیم تولید در کارگاه قرار می‌دهد.

تیم تولید در کارگاه نیز منطبق به درخواست و سفارش داده‌شده مشتری اقدام به تولید سایبان می‌نماید که درروند تولید نیز جنس اسکلت از بهترین نوع جنس آلومینیوم و جنس روکش سازه نیز از بهترین نوع روکش مشمع پی‌وی‌سی ساخته و تولید می‌گردد که موضوع پس از تولید به اطلاع منشی شرکت رسیده و پس از اطلاع ایشان مراتب به واحد نصب ارجاع تا واحد نصب سایبان اقدام به اخذ سایبان از کارگاه نموده و پس از اخذ سایبان با هماهنگی با مشتری و مراجعه به محل اقدام به نصب سایبان می‌نماید.

نکته جالب‌توجه که باعث شده سایبان ایرانیان را نسبت به سایر شرکت‌ها متمایز کند این است که  فاصله بین تولید سایبان و نصب سایبان در این شرکت فقط و فقط  سه روز کاری هست که سایبان نهایت سه‌روزه نصب و تحویل مشتری می‌شود.

سایبان بالکن برقی

اهمیت نصب سنسور باد در سایه‌بان برقی

نظر به اینکه حسب تجربه سایبان برقی به جهت اینکه از کنارها به فضایی اتصال نداشته و تنها از قسمت مرکز به لوله بالابر خود متصل بوده وزش باد شدید بیشترین آسیب را به سایبان برقی وارد می‌نماید.

سایه‌بان برقی از تابش نور خوشید و یا برف و باران مستقیم آسیب نمی‌بیند و بیشترین آسیب نیز به این جهت از طریق وزش باد به سایبان برقی وارد می‌شود که با باد بازوهای وسط سایبان که به‌جایی متصل نبوده‌اند بالا و پایین شده و به‌مرورزمان شل می‌شود و نهایتا سایبان افتادگی پیداکرده و بازوها می‌شکنند بالطبع  بعد از شکست بازوها سایبان نیز از بین می‌رود.

به همین جهت شرکت تولیدی سایبان برقی ایرانیان تصمیم گرفته که در سایبان‌های برقی تولیدی خود از سنسور باد استفاده نماید تا باوجود باد شدید فوراً دستور لازم به موتور به‌صورت اتوماتیک وار داده شود تا سایبان جمع شود و از آسیب بر سایبان جلوگیری شود.

سایبان اتوماتیک را در چه محل‌هایی می‌توان نصب نمود؟

سایبان برقی را همانند سایبان دستی می‌توان در هر محل و مکانی استفاده نمود و محدودیت در نحوه و محل استفاده آن وجود ندارد و این سایبان‌ها قابلیت نصب در سر درب مغازه‌ها، فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، بهارخواب منزل، پاسیو منزل، کافی‌شاپ‌ها و سایر محل‌هایی که نیاز به ایجاد سایه‌دارند قابلیت نصب را دارد.

سایبان اتوماتیک همراه خوش لحظه‌های شما

با خرید سایه‌بان برقی شرکت ایرانیان با توجه به تنوع نوع، رنگ و… می‌توانید لحظات خوشی را برای خود و خانواده و جمع دوستان در محلی که حضور دارید فراهم کنید و در زیر سایه سایبان برقی به‌راحتی در کنار هم لذت ببرید و البته با نصب سایبان برقی و نورپردازی ذیل آن نیز می‌توانید محیط زیبا و قشنگ‌تری برای خود و اطرافیان خود ایجاد کنید.

نمونه کار سایبان برقی ایرانیان و رضایت مشتری

سایبان برقی منزل خانم صفایی

سخن آخر

مشتریان عزیز برای اخذ بهترین مشاوره و پاسخ سؤالات خود در این خصوص می‌توانید با تیم فنی ما در ارتباط باشید تا به‌صورت کاملاً رایگان راهنمایی لازم به شما عزیزان صورت گیرد. ما این اطمینان را در خصوص کیفیت محصول به شما می‌دهیم با خیال راحت و بدون دغدغه کیفیت با ما در ارتباط باشید و سفارش‌های خود را ثبت کنید.

13 Comments

 1. علی گفت:

  سلام من سایبان برقی برای مغازمون تهیه کردیم استحکام خوبی داشت از لحاظ دو خت و سازه هم خیلی تمییز بود. میخواستیم برای دهنه دوم مغازمون هم سایبان برقی تهیه کنیم آیا این امکان هست که ما بتونیم ست کنیم دوتا سایبان رو باهم؟

  • sayehban-iranian گفت:

   بله حتما با کمال میل میتونیم این کار رو براتون انجام بدیم. لطفا برای ارسال عکس سایبان به واتساپ شماره 09222358009 و د رصورت داشتن سوالی با شماره 09196530853 تماس حاصل فرمایید.

 2. زهرا حسینی گفت:

  من سایبان برقی شرکت ایرانیان رو سفارش دادم خیلی عالیه و من به شدت راضیم. موتور سایبان برای ما خیلی مهم بود که بعد از درمیون گذاشتن این دغدغه کارشناس فروش به ما بهترین موتور رو معرفی کردن واقعا از حسن برخورد مجموعه خیلی راضی هستم. بابت سایبان برقی خودمم خوشحالم وقتی زیرش میشینم و استراحت میکنیم لذت میبرم.

 3. سحرناز گفت:

  ❤️ سایبان برقی از نوع فول باکس رنگ کرم برای بالکن خونمون خریدیم هم رنگش با سنگک نما ست شد و هم خوشگله موقع بسته شدن داخل قاب قرار میگپیره و اصلا سایبون قابل تشخیص نیست خیلی خوب و شیکه ❤️

 4. سینایی گفت:

  ما برای تراسمون سایبان برقی شرکت سایبان ایرانیان رو سفارش دادیم الحمدالله همه چی عالی بود.

 5. شادی گفت:

  ما برای مغازمون که بوتیک فروشی بود دنبال یه سایبان خوب میگشتیم که با مشاوره رایگانی که شرکت سایبان ایرانیان داشت تونستیم بهترین محصول این شرکت رو برای مغازمون انتخاب کردیم که سایبان فول باکس بود واقعا عالی بود خیلی راضیم

 6. سبزانداز گفت:

  وقتی ما حضوری مراجعه کردیم برای انتخاب سایبان برقی انواع مختلفی داشت و واقعا مدل ها متنوع و زیبا بودند. از شما ممنونیم بابت حسن رفتارتون

 7. صادقی گفت:

  من از شیراز سایبان بازویی برقی سفارش دادم خیلی عالی با بسته بندی عالی به دستم رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *