راهنمای سایبان ایرانیان

افزودن سایبان به خانه یا محل کار خود می تواند از نظر بصری و عملی قابل توجه باشد. این سازه چه در بالای درب یا چه در بالای پنجره نصب شود، در هر دو حالت سبب کاهش ورود نور خورشید و تابش خیره کننده  آن به منزل یا محیط کار می شود. حتی ممکن است بعضی ها بخواهند یکی را روی پاسیو یا میز کار خود نصب کنید تا هم از خود فرد  و هم از مبلمان فضای باز در برابر آفتاب و باران محافظت کند. بسیاری از افراد به خاطر جلوه و زیبایی  بصری که سایبان به خانه یا محل کارشان می افزاید ، به این سازه علاقه دارند و از نصب آن لذت می برند. اما از کجا بدانید چه سایبانی را انتخاب کنیم که مناسب ساختمان ما باشد؟  گزینه  و انواع مختلف در آن کدام هستند؟ آیا اشکال مختلفی برای انتخاب وجود ندارد؟ اگر این چنین سوالاتی ذهن شما را درگیر کرده است و پاسخی را برای آن پیدا نکردید حتما تا انتها این مقاله را مطالعه کنید چرا که سعی کرده ایم جامع ترین اطلاعات ممکن را در اختیار شما قرار دهیم..

انواع سایبان

در درجه اول ، سایبان ها دو نوع اصلی دارند و به اشکال مختلفی در می آیند. دو نوع اصلی همان  ثابت یا جمع شونده هستند. که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

سایبان های ثابت یا دارای یک قاب جوش داده شده هستند که به طور دائم به یک دیوار متصل می شود. این باعث می شود که این نوع سازه ها برای مناطق کوچکتر مانند پنجره ها و درها با محافظت کامل از هوا و نورمناسب باشد. آنها همچنین  بسیار محکم هستند و  همین مزیت باعث می شود تا  ماندگاری بالایی را داشته باشند.

با این حال ، باید توجه داشت که نوعثابت بیشتر از انواع دیگر به نگهداری نیاز دارند. پس از نصب ، نمی توانید جهت گیری را تغییر دهید. این نوع سایبان همچنین برای پوشش یک منطقه بزرگ به پشتیبانی فنی نیاز دارند. این موارد چند نکته  اساسی است که اگر شما می خواهید از آنها استفاده کنید باید به خاطر بسپارید.

نوع دیگر سازه ای است که جمع می شود و به آن جمع شونده می گویند. اینها همچنین به خانه شما متصل می شوند اما می توانند باز و بسته شوند تا پوشش مورد نیاز شما را کم یا زیاد کنند. سایبان های جمع شونده را می توان توسط میل لنگ دستی یا کنترل های موتوری گسترش داد.

نوع جمع شونده برای پاسیو و سر در یا پنجره ایده آل است ، فریم آن به نگهداری بسیار کمتری نیاز دارد. برخلاف انواع  ثابت ، موارد جمع شونده را می توان روی سقف و همچنین دیوارها نصب کرد. همچنین شما می توانید  زمانی که  هوا بد باشد یا ممکن بود که  آسیبی ببیند آن را جمع کنید.

با این وجود نکات منفی وجود دارد که باید برای جمع شونده ها می توان در نظر گرفت. نوع جمع شونده در ابتدا نه تنها گران هستند ، بلکه صورت حساب های پرهزینه را جهت  ترمیم نیز روی دست افراد استفاده کننده می گذارند.

انواع سایبان جمع شونده

1.سایبان مغازه

برای سایبان های مغازه معمولا از دو نوع سایبان جمع شونده  کالسکه ای و سایبان فنری(بازویی) استفاده می شود. انتخاب یکی از این دو نوع بستگی به فضای مغازه و بودجه مالی و … مربوط است.

2. سایبان برقی

سایبان برقی سایبان های بازویی هستند که به صورت برقی تولید می شوند.

3. سایبان چتری

سایبان خای چتری دارای انواع مختلف چتر ها  با جنس ها و ابعاد مختلف تولید می شوند که به چتر باغی نیز معروف هستند.

سایبان

سایبان

انواع پوشش سایبان

به طور معمول ، پوشش سایبان در دو پارچه مختلف وجود دارد: پلی استر و پنبه. این پارچه ها نیز اغلب به دو روش تهیه می شوند. آنها یا روکش وینیل یا ورقه ورقه یا روکش اکریلیک خواهند بود. اگرچه ممکن است هر دو پارچه شبیه به هم باشند ، اما در هنگام انتخاب پارچه مناسب خود چند تفاوت وجود دارد که باید آنها را یادداشت کنید.

وقتی سایبان پلی استر انتخاب می کنید ، می توانید اطمینان حاصل کنید که در برابر آب و هوا مقاومت می کند و اشعه ماورا بنفش را مسدود می کند در حالی که هنوز مقداری نور خورشید را اجازه می دهد که وارد محیط شود. این پارچه قابل تنفس است و برای تمیز کردن آن ، به راحتی با آب آن را پاک می کنید.

پنبه ماده سنتی در این سازه ها است زیرا ذاتاً محکم ، بادوام و ضد آب است. برای تمیز کردن این نوع پارچه ، می توانید آن را در ماشین لباسشویی خود قرار دهید و آن را بشویید.

در این بین دو نوع دو نوع پوشش را نیز به سطح  دو جنس اصلی اضافه می کنند که هر کدام کارایی خاصی را اجاد می کنند. به عنوان مثال ، پوشش وینیل یا ورقه ورقه باعث می شود پارچه ها در برابر شعله و آب مقاوم باشند اما در معرض از بین رفتن قرار می گیرد. از طرف دیگر ، لایه اکریلیک به ماندگاری رنگ پارچه شما کمک می کند اما باعث افزایش مقاومت در برابر شعله و آب نمی شود.

یکی دیگر از گزینه ها ، برخی از سایبان ها این است که از پلی کربنات ساخته شوند. این بدان معنی است که سازه شما تقریباً نشکن خواهد بود و بسیاری از آنها از لایه محافظ در برابر اشعه ماورا بنفش برخوردار هستند و انتقال نور را کاهش می دهند.

پس از دانستن اینکه نوع پارچه یا مواد و پوشش مناسب برای استفاده شما چیست ، می توانید سبک سایه بان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

سبک های سایبان

سبک های مختلف سایبان می تواند باعث زیبا و جذاب شدن خانه یا محل کار شما شود. بسیاری از انواع های جمع شونده در مقایسه با گزینه های مختلفی که نوع ثابت دارند ، تفاوت عمده ای دارند. که ما  در اینجا به تمام این تفاوت های آنها خواهیم پرداخت.

سبک اول شیب یک طرفه است.

این سایبان ها شیب تندی به سمت جلو دارند اما از دو طرف باز هستند. برای نوع ثابت ، این معمولاً منجر به دیده شدن فلز قاب در انتهای آن می شود. نوار قابل مشاهده برای نوع جمع شونده متفاوت است . آنها به این دلیل که به آزادی جمع شدن نیاز دارند ، فاقد فلز قاب هستند.

سبک  این  نوع کاملاً مشابه روباز است. آنها بسیار شبیه به هم هستند ، اما تفاوت اصلی بین این دو پارچه است که انتهای آن را می پوشاند و در مورد شیب یک طرفه پارچه بیشتر محیط را  محصور می کند.  با این حال انواع سبک شیب یک طرفه بسیار محبوب هستند.

سایبان های موجدار

این سبک دیگری نیز  شبیه به سبک شیب دار است. تفاوت اصلی در این موارد لبه مستقیم آن است و همانطور که انتظار می رود از نظر جنس سفت و سخت  و ماندگاری بالای دارند.

سبک هلالی

سایبان های هلالی  نیز شبیه نوع شیب دار هستند اما به جای خط مستقیم ، منحنی رو به داخل دارند.

برخی سایبان سبک آبشار را نقطه مقابل هلال می دانند. این یک مقایسه منطقی است چرا میزان شیب یک آبشار کم است ولی در نوع هلالی بسیار تند است.  و زمانی که بارشی صورت می گیرد می توان به راحتی این تفاوت را مشاهده کرد.

سبک گنبدی

سایبان های گنبدی که در بسیاری از فیلم ها و نمایش های تلویزیونی ظاهر شده اند جذابیت خاصی دارند. سبک گنبد که مطابق با نام آنهاست ، دارای شکل کلی گنبد ، از جمله انتهای گرد است. اینها می توانند یک گنبد کامل باشند یا کمی کشیده باشند تا متناسب با ورودی یا پنجره ای باشد که روی آن را پوشانده اند.

بازوی اسکرول

سایبان های بازوی اسکرول به لطف جزئیات در تیرهای پشتیبانی ، جلوه ای درجه یک ارائه می دهند.  این نوع سازه ها قطعاً آنچه را که ممکن است از این سازه انتظار داشته باشید را فراهم می کند. با این حال ، شکل ظاهری تکیه گاه ها آن مورد توجه بسیاری قرار گرفته و همین امر آن را به انتخابی محبوب تبدیل کرده است.

سایبان های فوری و پاپ آپ

آن ها را می توان به سرعت و به راحتی توسط یک فرد تنظیم و پایین آورد. به علاوه ، نیازی به ابزار ندارند! حمل و نقل آنها نیز آسان است. از نظر اندازه بسیار سبک است و وزن مدلهای مختلف نیز کمتر از چهل پوند است. آنها همچنین هنگام مسافرت ، جمع و جور بودن و آماده بودن برای بردن در هرجایی ، در صندوق عقب اتومبیل متوسط ​​جای می گیرند. بسیاری از آنها برای راحتی بیشتر با کیف نیز حمل می شوند.

سایبان های تجاری

سایبان های فروشگاهی و تجاری می توانند در بالای پنجره ها و ورودی ها قرار بگیرند تا پناهگاهی در برابر باد و باران برای مشتریان شما فراهم کنند.

این نوع از سازه ها از ویترین و همچنین از مشتری شما در برابر آفتاب محافظت می کند . نوع تجاری این سازه ها ایده ای برای فروشگاه ها ، هتل ها ، رستوران ها و هر مکان تجاری دیگر است..

سایبان تجاری هم جذاب و هم کاربردی است و می تواند به جذب افراد به سمت تجارت شما کمک کند. برای کمک به نمایش و در دید قرار گرفتن بیشتر ، سازه  انتخابی شما می تواند با طرح یا آرم شرکت چاپ شود. این به عنوان یک تبلیغات فوق العاده عمل می کند و به خوبی می تواند جلوی مغازه شما را افزایش دهد.

ویژگی های اختیاری

سایبان ها ، به ویژه آنهایی که جمع می شوند ، از چند لوازم جانبی اضافی استفاده می کنند که استفاده از آنها را آسان تر می کند. متداول ترین این لوازم جانبی موتور ، سنسورهای هوا و پوشش محافظ هوا هستند.

کنترل های موتور باعث می شود که سایبان شما برای  استفاده راحت تر شود یا جمع شود. در واقع ، آنها این کار را به صورت خودکار انجام می دهند! از آنجا که این کارها را می توان از طریق سوئیچ دیواری یا از راه دور انجام داد.

سنسورهای باد ، باران و خورشید با کنترل موتور کار می کنند تا سازه  شما را به طور خودکار بر اساس آب و هوا گسترش یا جمع کنند. علاوه بر راحت بودن ، اینها به محافظت از سایبان در برابر اب و هوای خراب نیز کمک می کنند.

سومین نوع لوازم جانبی مورد علاقه ، پوشش محافظ هوا است. این لوازم جانبی برای سازه های سقف نصب شده است و از شش تا هشت اینچ  از پارچه سایبان محافظت می کند و ظاهر و دوام آن را حفظ می کند.

سایبان

سایبان

تولید سایبان

کارشناس فروش