سایبان چتری یک وسیله ضروری در فضای باز است تا شما را از آفتاب سوزان به ویژه در روزهای گرم تابستان دور کند. با فرا رسیدن بهار و تابستان ، روز به روز بیشتر و در بیرون از خانه کنار سرگرمی یا کنار دریا می­گذرانید. برای اینکه شما و میهمانان خود را خنک نگه دارید و از آفتاب گرم محافظت کنید ، داشتن سایه کافی مهم است. چتر­ها به جای ساخت دائمی تر ، یک راه حل محتاطانه است.

این راهنما به شما کمک می کند درک بهتری از سایبان چتری ، سبک ها ، مواد و ویژگی های آن­ها داشته باشید و همچنین به شما کمک می­کند تا عدم قطعیت تصمیم خرید شما را از بین ببرد و اطمینان حاصل کنید که می­توانید در هوای گرم نیز فضای آرام داشته باشید.

زمانی یک سایبان چتری، خوب و مناسب می باشد که می­تواند در هر فضای باز خنکی و آرامش شما را فراهم کند. انواع مختلفی از سایبان چتری با توجه به سبک های مختلف طراحی و استفاده از موارد مختلف وجود دارد. برای صاحبان خانه کسانی که قصد سفر یا ایجاد فروشگاهی موقت در یک فضای باز دارند ، لازم است که اطلاعاتی را در مورد سایبان چتری بدانند و یک ارائه دهنده سایبان ایده آل را انتخاب کنند. همانطور که گفتیم در ادامه به معرفی انواع مختلف آن می­ پردازیم .

سایبان چتری

انواع مختلف سایبان چتری

  1. سایبان چتری رو میزی

سایبان چتری رومیزی ممکن است متداول ترین نوع ارائه دهنده سایه باشد. همانطور که از نام آن پیداست ، این سایبان اغلب می ­تواند در سوراخ یک میز بایستد. این مدل شبیه چتری بزرگ هستند که می­توانند در دست گرفته شوند. چتر میز را می­توان در حیاط منزل ، بالکن در صورتی که به اندازه کافی بزرگ باشد ، استفاده کنید تا افرادی که برای شام یا نوشیدن دور میز نشسته اند ، سایه کافی بگیرند و حتی در روزهای تابستان نیز از روزهای گرم خود لذت ببرند. این نوع چترها غالباً پایه مخصوص به خود را دارند تا بتوانند بدون ایجاد فشار روی میز محکم بایستند.

  1. سایبان چتری کج

در مقایسه با سایبان رومیزی ، چتر کج به یک محور گردان اضافه می­شود. چتر شیب با یک اتصال اضافی در حدود سه چهارم ارتفاع قطب طراحی شده است تا چتر زاویه ثابت نباشد و بتواند به دور قطب بچرخد. این نوع چترها انعطاف پذیرتر از چترهای معمولی هستند زیرا می­ توانند با چرخش زاویه خود در هنگام حرکت خورشید در طول روز ، تا حد ممکن گرمای سوزان را به سایه تبدیل کنند. استفاده و نصب از آن نیز آسان است. مشابه چتر رومیزی ، چتر کج نیز دارای یک پایه نگهدارنده است که می­تواند روی زمین محکم بایستد. فقط با تنظیم شیب چتر ، با حرکت خورشید می ­تواند زاویه تغییر کند.

  1. سایبان چتریسایبان چتری کنسول دار یا خارج از تنظیم

این نوع سایبان چتری یا چتر افست اساساً دارای یک پایه پشتیبانی است که به اندازه کافی بزرگ و محکم است تا بتواند در کنار آن ثابت بماند. ستون چتر کنسول متفاوت از سایبان چتری رومیزی و سایبان چتری کج ، درب کنار سایبان درست در وسط طراحی شده است.

یک بازوی بلند وجود دارد که می­تواند سایبان بزرگ را برای افراد زیر چتر نگه دارد. میزی را می توانید برای شام یا نوشیدن زیر چتر قرار دهید ، اما به میز مورد نیاز نیست ، یک میز چای کوچک یا چندین صندلی نیز کافی است. این نوع چتر سوراخی برای قطب دارد زیرا چتر کنسول دار می­تواند در کنار قطب نیز قرار بگیرد بنابراین می­تواند منطقه حرکت بیشتری را تضمین کند.

به دلیل نیاز به حمایت از بازوی بلندی که تاج بزرگ را نگه  می دارد ، چترهای خارج از دستگاه بسیار سنگین تر و قابل حمل تر از سایرین نیستند. این نوع سایبان برای شرایط خاص و  سفرهای که چندین روز ادامه دار هستند ایده آل است.

  1. سایبان چتری سبک پاپا تیکی

این نوع سایبان چتری از روکش چمن مصنوعی پلی پروپیلن ساخته شده است که آن را مانند یک کلبه چمن نشانی می­دهد. این نوع چتر عجیب و غریب است که می­تواند نه تنها در حیاط خانه استفاده شود ، بلکه برای ساحل و استخر نیز مناسب است. اگر از آن در ساحل استفاده می ­کنید می­ توانید آن را در ماسه بچسبانید.

اگر می­خواهید از آن با میز استفاده کنید ، به پایه 50 کیلویی احتیاج دارید. چتر با مواد چمن طراحی شده است ، هم برای هوای آفتابی و هم برای باد مناسب است. اگر از آن در هوای طوفانی استفاده شود ، پایه 70 کیلویی توصیه می­شود.

  1. سایبان چتری بادبان

چترهای بادبان برای کسانی که بچه دار هستند محبوب است. برخلاف چترهای سنتی ، چترهای بادبان به عنوان یک قطعه چتر سه گوش طراحی شده است که برای نگه داشتن آن به هیچ پایه ای احتیاج ندارد اما می­تواند آن را به راحتی بالای یک مجموعه مبلمان یا میز نصب کرد و حتی می­تواند روی درختان بسته شود.

یک مزیت چترهای بادبان این است که به پایه نگهدارنده سنگین و پایه بلند احتیاج ندارد ، بنابراین حمل و بسته بندی آن در کیف یا جعبه قابل حمل و راحت تر است.

  1. سایبان چتری تجاری

سایبان چتری تجاری اغلب در هتل ها ، رستوران ها ، کافی شاپ ها و سایر فروشگاه های خاص دیده می­شوند. این نوع چتر ایده خوبی است که نه تنها می­ تواند محیط را تزئین کند و فروشگاه را برای جلب نظر بیشتر مشتریان خاص تر کند بلکه می­توان درب فضای باز را نیز برای ایجاد فضای بزرگ­تر و آزادتر قرار داد.

 

 

 

 

شاید سایبان­ های چتری تجاری در یک کاربرد محدود باشند ، اما صاحبان خانه همچنین می­توانند از آن­ها برای استفاده طولانی مدت در خانه استفاده کنند.

  1. سایبان چتری LED خورشیدی

این سایبان چتری می ­تواند به همراه میز مورد استفاده قرار گیرد. برخی از چترهای خورشیدی می­توانند زاویه مناسبی مانند چترهای کج را تنظیم کنند. چترهای خورشیدی با چترهای رومیزی شکل و چترهای کج ، با چراغ های LED ولتاژ پایین طراحی شده اند که می­توانند در شب روشنایی ایجاد کنند.

نکات مربوط به نگهداری سایبان چتری

همیشه سایبان­ ها را خشک نگه دارید ، و در حالت ایده آل ، هر زمان که از چتر استفاده نمی ­شود باید روکش استفاده کنید. علاوه بر محافظت از آن در برابر قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، پوشش باعث می­شود تا کپک ایجاد کننده رطوبت بر روی چتر قرار گرفته نشود.

اگر همیشه نمی ­توانید روی آن را بپوشانید ، مطمئن شوید که قبل از بستن چتر سایبان را کاملا خشک کرده اید. بیشتر پارچه های فضای باز برای مقاومت در برابر کپک و کپک زده می­شوند ، اما رطوبت می­تواند در چین های چتر بسته جمع شده و چتر را کامل از بین ببرد.

سایبان چتریقیمت سایبان چتری

در هنگام خرید سایبان چتری موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید که به قیمت کلی سایبان­ ها مربوط می­شود . همون طور که طراحی مدرن معماری آن ها باعث یک انتقال بی نقص از فضاهای داخلی به فضای بیرونی است ولی هرچه وزن این چتر سبک تر باشد بی شک قیمت ها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر این هر چه سایبان بزرگتر باشد و امکان به کار بردن میز و مبلمان در آن وجود داشته باشد بر قیمت آن می افزاید.

 

تمیز کردن سایبان چتری

شما باید مرتباً سایبان چتری خود را تمیز کنید تا اطمینان حاصل شود که ظاهر آنها را حفظ شده و از آلودگی هایی که مانع عملکرد مناسب چتر می شود ،  پاک شده اند. سایبان را کاملاً باز کنید و با استفاده از یک شلنگ ، همه چیز را با آب بپاشید.

برای تمیز کردن پارچه ، به طور کلی ، آب و صابون ملایم برای اکثر پارچه های سایبان مناسب است، اما حتماً توصیه های سازنده را برای تمیز کردن آن­ها بخوانید. برای تمیز کردن مناطق مشکل از اسفنج ، ظرف شستشو یا برس نرم استفاده کنید. بگذارید محلول تمیز کننده کمی خیس بخورد و سپس آبکشی کنید زیرا تجمع صابون باعث ایجاد کپک می­شود. سایبان را باز نگه دارید تا پارچه کاملاً خشک شود.

رنگبندی سایبان چتری

سایبان چتری دارای رنگ یندی مختلفی است که بر اساس سلیقه شما در ابعاد و رنگ های مختلف تولید می شود.در زیر تعداد کمی از رنگبندی های چتر های سایبان را میتوانید مشاهده کنید.

 

جنس پارچه سایبان چتری

سایبان چتری دارای جنس های مختلفی است که بهترین جنس سایبان چتری از جنس نانو است که ضد آب هستند. در زیر میتوانید ضد آب بودن پارچه نانو رو مشاهده کنید.

سایبان چتری

در آخر اگر قصد خرید سایبان چتری را دارید ، میتوانید با مشاوران و کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید و حتی میتوانید با درخواست نمونه کار، نمونه کار های مارو ببینید و با خیال راحت از مجموعه ما خرید کنید.