در فصل تابستان استفاده از استخر بیشتر می شود ، با داشتن سایبان استخر از آفتاب سوختگی و گرمای هوا درمان باشید . هر وقت هوا گرم و آفتابی است ، معمولا همه دور استخر ، دور هم جمع می شوند و با رفتن به آب خنک لذت می برند، با این وجود استخرهای شنا به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده اند.

در حالی که گرفتن مقداری نور خورشید لذت بخش و سالم است ، اما مقدار زیاد آن می تواند خطرناک باشد. قرار گرفتن بیش از حد در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید می تواند علاوه بر ایجاد آفتاب سوختگی دردناک ، منجر به مشکلات جدی در سلامتی مانند پیر شدن پوست ، آب مروارید و سرطان پوست شود به همین دلیل است که بیشتر استخر ها نیز به سایبان استخر دارند . اما جدا از جلوگیری از مشکلات بهداشتی ، نصب سایبان استخر مزایای بسیاری نیز دارد.

انواع سایبان استخر

 1. سایه بادبان(سایبان کششی)

بادبان سایه ای از محبوب ترین انواع سایبان استخر است که می توانید برای استخر خود نصب کنید ، هم در زمین ، چه در بالای استخر نصب می شود ، اشکال و زوایای جذاب دارد که به فضای استخر شما ظاهری مدرن و شیک می بخشد. علاوه بر این ، یکی از ارزانترین سایبان های استخر است که آسانترین روش نصب را دارد. بهترین چیز در مورد بادبان سایه ای ، قابلیت انعطاف پذیری آن است. انواع مختلفی از مواد و رنگ بادبان سایه ای وجود دارد.

به علاوه ، اشکال متفاوتی دارد . دو تا از محبوب ترین شکل ها مثلث و مربع است اما اشکال با 5 ، 6 ضلعی نیز وجود دارد. بادبان با اضلاع بیشتر ، مانند یک مربع ، سایه بیشتری را در مقایسه با یک شکل مثلث ایجاد می کند. اما اگر به دنبال ظاهری جذاب تر هستید ، بادبان های سایه دار سه طرفه ظرافت بیشتری دارند.

علاوه بر این ، یکی از اشکالاتی که یک بادبان مربع شکل دارد این است که مرکز آن می تواند شکم به سمت بالا بزند و در صورت بارندگی آب جمع می کند . به همین دلیل بادبان های سایه مثلث همیشه محبوب هستند. آنها ظاهر جذاب و شیک تری دارند و برای جبران فضای کمتری که آنها پوشش می دهند ، معمولا از دو سایه بان استفاده می شود .

سایبان استخرمزایای سایبان بادبان

 • مقرون به صرفه
 • تنظیم آسان
 • از نظر زیبایی عالی هستند.
 1. چترهای استخر

از مدت ها قبل چترهای استخر سایه هایی برای مردم ایجاد می کردند. آنها مدت طولانی است مورد استفاده قرار می گیرند و طراحی و عملکرد آنها نیز بهبود یافته است که آنها را به یک گزینه عالی برای استخرهای شنا تبدیل می کند. چترهای مستقل برای استخرهای شنا بسیار مناسب هستند زیرا می توانند سایه کافی را برای جلوگیری از آفتاب فراهم کنند. با این حال ، برای استخرهای خیلی بزرگ ، ممکن است لازم باشد چندین چتر در مناطق مختلف نصب کنید تا سایه کافی داشته باشید ، که در صورت بسته شدن ممکن است جذابیتی نداشته باشد. اما خوبی چترها انعطاف پذیر بودن و قابل نتظیم بودن آنهاست .

حتی می توانید آنها را به هرجایی که می خواهید جابجا کنید و با حرکت خورشید تنظیم کنید. نصب آنها نیز ارزان و آسان است، به علاوه ، بیشتر آنها دارای طراحی مدرن هستند که فضای استخر شما را زیبا می کنند .

سایبان استخر

 

مزایای چتر های استخر

 • مقرون به صرفه
 • تنظیم آسان
 • قابل انعطاف و قابل تنظیم است

 

 1. سایبان استخر برقی

این سایبان یک موتور الکتریکی دارد که به شما امکان می دهد در صورت نیاز به سایه ، آن را باز کنید و در صورت عدم نیاز ، آن را جمع کنید ، به علاوه می تواند کل قسمت استخر شنای شما را بپوشاند تا به راحتی به استخر سرپوشیده تبدیل شود . این سایبان شیک است و بسیار دلنشین به نظر می رسد. با وجود تمام این مزایا با یک قیمت گران همراه است و به نگهداری ویژه ای نیاز دارد تا اطمینان حاصل کنید که همیشه در بهترین عملکرد قرار دارد.

مزایای سایبان موتور دار

 • راحتی در استفاده
 • کارکرد آسان
 • خوش استیل
 1. سایبان استخرسایبان های دو طرفه

مشابه چترهای کنسول ، سایبان های کنسول دار دارای ستون های پشتیبانی در یک طرف هستند. این پست ها در اطراف استخر با سیمان ثابت می شوند و دارای سایبان های افقی هستند که در بالای استخر امتداد دارند. بنابراین ، سایه ای بدون مانع ایجاد می کنند. این نوع سایبان استخر قوی ، محکم و مقاوم در برابر باد شدید است . آنها به فضای کمی در حیاط خانه شما احتیاج دارند و از ظاهری مدرن و شیک بهره مندند که به فضای استخر شنای شما احساس مدرن تری می بخشد.

سایبان استخر

مزایای سایبان دوطرفه

 • محکم ، مقاوم در برابر خوردگی و مقاوم در برابر موریانه
 • زیبا و دل انگیز
 • فضای کمی از زمین را اشغال می کند.

 

 1. سایبان استخر جمع شونده (سایبان آکاردوئی)

اگر بودجه زیادی دارید ، سایبان استخر جمع شونده گزینه ای عالی است. آنها از ساختارهای اسکلتی ، خود نگهدارنده ساخته شده اند . به طور معمول ، محفظه جمع شونده از آلومینیوم و یک ماده نفوذی قوی تر از شیشه ساخته شده است و همچنین ضد آب ، مقاوم در برابر باد ، مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش است و هرگز زنگ نمی زند. بنابراین ، آنها به اندازه سایر سایبان ها به نگهداری نیاز ندارند. بزرگترین نقطه ضعف برای این نوع سایبان ها هزینه آن است.

سایبان استخر

مزایای سایبان استخر جمع شونده

 • بسیار بادوام
 • می تواند حداکثر سایه ایجاد کند
 • از نظر معماری خوشایند است و می تواند ارزش خانه شما را افزایش دهد

مزایای سایبان استخر

سایبان استخر یک چیز عالی برای استخر است آن ها استخر را از آلودگی محافظت می کنند ، دمای آب را افزایش می دهند و از سقوط تصادفی کودکان و یا حیوانات در آب جلوگیری می کنند. با سایبان استخر ، شما می توانید هم از استخر روباز و هم استخر سرپوشیده در هر زمانی که تمایل دارید استفاده کنید در نتیجه می توانید در هر آب و هوایی از استخر خود استفاده کنید . سایبان های استخر طیف وسیعی از مزایا را ارائه می دهد.

به عنوان مثال ، استخر دیگر نمی تواند توسط برگ ها ، حشرات یا موارد دیگر آلوده شود. اما پوشش استخر به طور طبیعی باعث کاهش اتلاف گرما از آب استخر نیز می شود که در طولانی مدت باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. احتمالاً یکی از بزرگترین مزایای سایبان استخر این است که اکنون می توانید از استخر در همه شرایط آب و هوایی نیز استفاده کنید، حتی در روزهای برفی نیز به لطف سایبان های استخر می توانید از استخر استفاده کنید.

سایبان استخرمزایای استفاده از سایبان استخر در یک نگاه:

 • حداقل خنک سازی شبانه آب استخر به دلیل خاصیت عایق بندی عالی
 • استقلال آب و هوا: با وجود سایبان استخر ، استخر در هر آب و هوایی قابل استفاده است
 • محافظت در برابر آلودگی هایی مانند برگ ، گرده ، حیوانات کوچک و غیره
 • با این کار جارو برقی هفتگی کف را به 2-3 بار در سال کاهش می دهید
 • صرفه جویی در هزینه های هنگفت از طریق کاهش چشمگیر محصولات مراقبت از آب

 

سایبان استخر باید چه شکلی باشد؟

شکل انتخاب شده سایبان استخر در درجه اول به شکل و اندازه استخر بستگی دارد. سایبان های استخر بسیار تخت هم وجود دارند . این مدل ها اکثراً ریل ندارند و اغلب فقط برای محافظت از استخر استفاده می شوند از طرف دیگر ، سایبان های بلند استخر به دلیل مسدود بودن ، در هر آب و هوایی امکان شنا را فراهم می کند. به ویژه در مناطق برفی ، سایبان های گنبدی شکل مناسب هستند ، زیرا باعث می شود خود به خود برف به پایین بریزد.

 

 

جنس سایبان استخر

سایبان استخر معمولاً از شیشه های مصنوعی سخت پوشیده و روکش شده ، پروفیل های آلومینیوم و قطعات متحرک ساخته شده است. و در ایران بیشتر از پلکسی گلاس و پلی کربنات  و برزنت استفاده می شود.

پلی کربنات

پلی کربنات از قدرت ضربه بالایی برخوردار است و همچنین باعث مهار شعله ماورا بنفش می شود. علاوه بر این ، در برابر خراش و برجستگی حساس نیستند. ورق های دو جداره پلی کربنات دارای ساختار محفظه توخالی هستند و ضخامت آنها تقریباً 6 تا 10 میلی متر است. مزیت این موارد این است که به یک پوشش سطح ضد آب خاص مجهز شده اند .

پلکسی گلاس

پلکسی گلاس از سطح شفافیت و نفوذ پذیری نوری بالایی برخوردار است. این ماده بسیار کشسان ، مقاوم در برابر آب و هوا و فرسودگی است. همچنین بسیار شفاف و مقاوم در برابر ضربه است.

شیشه واقعی (VSG)

این یک شیشه ایمنی چند لایه است که به اختصار VSG نامیده می شود. به طور دقیق تر ، دو صفحه شیشه ای واقعی وجود دارد که درون آنها یک درج وجود دارد. اغلب از فیلم پلی وینیل بوتیرال تشکیل شده است. اگر در اینجا شیشه واقعا شکسته شود ، قطعات به فیلم PVB می چسبند. در عین حال ، هنوز یک ظرفیت تحمل باقیمانده وجود دارد .

 برزنت

ارزانترین انواع در میان سایبان ها برزنت است که یک پوشش ساده در نظر گرفته می شود. شما می توانید شکل برزنت را به صورت جداگانه طراحی کرده و شکل و اندازه دقیق آن را خودتان تعیین کنید. از تنوع رنگی بالایی برخوردارد است ، اما رنگ آبی از همه بیشتر مورد توجه است. برزنت در برابر اشعه ماورا بنفش تثبیت شده است و بنابراین رنگ آن آسیب نمی بیند. اما عمر این برزنت ها در آفتاب شدید 3 تا 7 سال تخمین زده می شود.

سایبان استخرخرید سایبان استخر

دلیل اصلی خرید سایبان استخر محافظت از استخر در برابر آلودگی است. با این حال ، اگر به مبحث ایمنی رسیدید ، متوجه خواهید شد که پوشش استخر می تواند از افتادن تصادفی کودکان یا حیوانات در استخر جلوگیری کند. بسته به عملکرد انرژی سقف سایبان و آفتاب ، می توان آب استخر را 6 تا 8 درجه سانتی گراد گرم کرد. عایق حرارتی سایبان به این معنی است که استفاده کمتری از پمپ حرارتی مورد نیاز است که باعث صرفه جویی در هزینه های قابل توجه برق می شود. علاوه بر این ، لازم به ذکر است که عمر مفید استخر افزایش می یابد. این به نوبه خود تأثیر مثبتی در کارایی استفاده از استخر دارد.

خلاصه

سایبان استخر از استخر در برابر خاک و برگهای ناخواسته محافظت می کند. همچنین می تواند برای گرم کردن آب یا محافظت در برابر باران و اشعه ماورا بنفش مورد استفاده قرار گیرد و لازمه خانه های استخر دارد است .

سایبان استخر

1 Comment

 1. حجت گفت:

  ❤️ یدونه سایبان استخر خریدم برای استخرمون در ابعاد 4در 10 متر بود خیلی جنسش خوبه خیلی راضیم حتی در زمستون ابشم یخ نمیزنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *